^ö^ ÚVOD ^ö^ O ORGANIZACI ^ö^ KONTAKTY ^ö^ PORADNA ^ö^ ODKAZY    


FaceBook

Anketa
Kterou z aktivit pro veřejnost byste uvítali rozšířit?
Celkem hlasovalo 36075.
43.4% (15670)
28.5% (10284)
28.1% (10121)

Naši sponzoři a partneřiČESON je členem organizace BatLife
Archív aktualit za rok 2007

Přehled všech aktualit za jednotlivé roky.

Kurzy v USA [20.12.2007]
ČESON obdržel informaci o kurzech věnovaných poznání a ochraně netopýrů v roce 2008 na území USA, kterou uveřejňujeme v originále. Materiál, který poskytl J. Gaisler (gaisler@sci.muni.cz), byl distribuován koordinátorkou pro výchovu a workshopy organizace Bat Conservation International, paní Kari Gaukler. Další informace lze získat na adrese kgaukler@batcon.org nebo www.batcon.org
Zimující netopýři rezaví [12.11.2007]
V posledních letech se stále častěji setkáváme se zateplováním panelových budov. Problematika netopýrů, kteří úkryty v nich využívají, je při realizaci zateplovacích prací pozdě na podzim a v zimě neřešitelná. Pokud nejsou netopýři náhodou objeveni, jejich zimní úkryty se snadno změní v past. Příkladem budiž nález velkého seskupení netopýrů rezavých v jednom ze zateplovaných panelových domů v Českých Budějovicích, kde bylo zjištěno 93 jedinců na 4 metrovém úseku okraje střechy. Kolik netopýrů může být takto uvězněno nelze ani domyslet, může jít o tisíce dokumentační foto.
Zoologické dny 2008 [12.12.2007]
Věnujte prosím pozornost druhému cirkuláři blížících se Zoologických dnů, které tentokrát proběhnou v Českých Budějovicích ve dnech 14. - 15.2.2008.
Uzávěry zimovišť [10.10.2007]
Rádi bychom vás upozornili na publikaci, která se věnuje uzavírání netopýřích zimovišť. V tomto anglickém textu naleznete mnoho detailů a rad jak se vypořádat se všemi komplikacemi.
ENN 2007 [2.8.2007]
Milí přátelé netopýrů, i vy, kteří se o nich chcete dovědět více. Na tomto místě naleznete přehledku Evropských nocí pro netopýry pořádaných v letošním roce. Více naleznete v oddělení Evropská noc na našem webu.
Interní projekty [26.6.2007]
Milí kolegové je mojí milou povinností oznámit všem uchazečům o finanční podporu, že všechny předložené žádosti budou podpořeny v plném rozsahu. Výjimkou je pouze projekt paní D. Zieglerové, kde nebude financován detektor. Prosím řiďte se níže uvedenými pokyny, chybné doklady nebudou akceptovány, a v případě potřeby volejte Dr. Tomáše Bartoničku, 774080402.
Hledáme sponzory profesionálního filmu [8.5.2007]
V následujících dvou letech se budou významní odborníci z řad členstva podílet na zhotovení profesionálního TV dokumentu s netopýří tematikou s pracovním názvem "Za dveřmi je netopýr". Díky nabídce částečného finančního krytí projektu MŽP a Česonem očekáváme snímek hodný světové konkurence. V tomto duchu bychom rádi oslovili případné zájemce o sponzoring tohoto snímku. V případě vašeho zájmu prosím pište na adresu bartonic@sci.muni.cz (T. Bartonička)
členské příspěvky [8.5.2007]
Vážení členové, nezapomínejte na svoji jedinou členskou povinnost platit příspěvky (pouze 100,- ročně). Platit můžete bankovním převodem, potřebné naleznete v sekci O společnosti. Nezapoměňte platbu identifikovat vaším jménem!
Interní projekty, žádosti o finanční podporu [8.5.2007]
Vážení kolegové, na VH jste byli informováni, že i letos můžete usilovat o finanční podporu vašich ochranářsko-výzkumných aktivit. Podrobnosti naleznete zde.
Film [5.5.2007]
Členové ČESONu byli na valné hromadě seznámeni s projektem natáčení profesionálního filmu o netopýrech. Prosíme aby zájemci reagovali na prezentovanou verzi scenáře do 15.5.a připomínky zasílali na adresu horacek@natur.cuni.cz nebo jan hosek@centrum.cz. Dekujeme
Film [5.5.2007]
Členové ČESONu byli na valné hromadě seznámeni s projektem natáčení profesionálního filmu o netopýrech. Prosíme aby zájemci reagovali na prezentovanou verzi scenáře do 15.5.a připomínky zasílali na adresu horacek@natur.cuni.cz nebo jan hosek@centrum.cz. Dekujeme
CESTOVNÍ NÁKLADY NOVÉ!!! [25.1.2007]
MNOZÍ jste jistě zaregistrovali, že nový ZÁKONÍK PRÁCE a současné zrušení stávajícího ZÁKONA O CESTOVNÍCH NÁHRADÁCH poněkud svázal ruce organizacím jako je ČESON. Zejména ti, kteří jste v minulých letech uplatňovali cestovní příkazy, věnujte proto pozornost dokumentu, který jsme pro vás připravili.
Renovace budov a netopýři [16.1.2007]
V dokumentech naleznete doporučení, jak řešit možné konfliktní situace při renovacích budov využívaných netopýry. Brožura je v anglickém jazyce.